لوله بازکنی

شاید در سال یکی دو بار سرکار ما به لوله بازکن ها بیفتد و به دنبال یک متخصص حرفه ای برای باز کردن لوله دستشویی، حمام،  سینک و یا تراس خود باشیم و حتی امکان دارد لوله ناودان گرفته باشد .

گاهی اوقات با ریختن آب جوش این لوله  ها باز می شوند اما اگر با آب جوش باز نشد. با لوله بازکن های شیمیایی نیز باز نخواهد شد و می توان گفت بهترین کار استفاده از دستگاه فنرزنی برای باز کردن لوله های شماست  .

گاهی بعد از باز کردن بسیاری از لوله ها جرم های بسیار کلفت از تار مو و مواد دیگر را در لوله ی باز شده میبینیم. که مطمننا با مواد شیمیایی باز نمیشد و حتما باید از فرایند مکانیکی استفاده کنیم.

لوله بازکنی
لوله بازکنی

در ۱۰ یا ۱۵ ساله قبل برای باز کردن لوله ها از میلگردهای حرارتی که در اکثر منازل بود استفاده می‌شد. اما با گذر زمان و آپارتمان‌نشینی دیگر امکان‌پذیر نبود زیرا نمی توانست. برای باز کردن لوله از میلگردهای حرارتی بلند در خانه استفاده کنیم .میلگردهای حرارتی برای خیابان ها و کوچه ها برای باز کردن لوله های فاضلابی که به  جوی های آب می‌ریخت مناسب بود .

حالا شرکت های بسیار ایجاد شده اند که در زمینه لوله بازکنی و تخلیه چاه فعال هستند .اما بسیاری از این شرکت ها از نیروهای غیر متخصص شهرستانی بدون دستگاه های با کیفیت استفاده می کنند.بسیاری هم مثل خانه ی رویش و یا لوله بازکنی دکترلوله جز برترین ها هستند.

بسیاری از گرفتگی های لوله ها شامل دو موضوع می باشد

۱- خانه های قدیمی به دلیل جرم ها

2- خانه های نوساز به دلیل ریخته شدن مصالح در مجرای فاضلاب  

راهکار مناسب برای هر دو گزینه استفاده از سیستم مکانیکی برای باز کردن لوله هاست چرا که سیستم مکانیکی با فنر های بزرگ برای همیشه مشکل باز شدگی لوله را بر خواهد نمود .اما استفاده از سیستم هایی شیمیایی نمی تواند. باعث باز شدن لوله ها در درازمدت شود. همچنین امکان گرفتگی مجدد لوله و آسیب به جداره لوله امکان پذیر است.

راهکار مناسب و همیشگی برای جلوگیری از گرفتگی لوله استفاده هر هفته یکبار از آب جوش به مدت یک ساعت برای شستشوی لوله میباشد .و همچنین جلوگیری از نفوذ چربی ها و موادی که امکان دارد باعث گرفتگی لوله ها شود البته برای استفاده از آب جوش سعی کنید .از آب کتبی استفاده کنید چرا که باز گذاشتن یکسره آب آبگرم نه تنها کمکی به باز شدن لوله نمی‌کند .بلکه باعث مصرف بی رویه آب خواهد شد. شما تنها هر هفته با ریختنی ۲ الی ۳ کتری آب جوش در داخل لوله های سینک حمام و تراس از گرفتگی همیشگی این لوله های فاضلاب جلوگیری کنید .

پیدایش خانه ی رویش

 خانه رویش  به عنوان تنها مرکزی در تهران که دارای پرسنل حرفه ای متخصص و دوره دیگه از مجتمع فنی تهران با دستگاه ها بسیار پیشرفته که بدون آسیب زدن به لوله شما می تواند به راحتی لوله شما را باز کند .

رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین شرایط اقتصادی مردم برای این شرکت بسیار حائز اهمیت است .اما نباید فراموش کرد که برای نیروهای بسیار متخصصین شرکت نیست با توجه به تکنولوژی بسیار بالا که بعد از باز شدن لوله ها تا مدت ها امکان انسداد مجدد وجود ندارد .هزینه بسیار زیادی برای پرسنل و شرکت با توجه به امکانات بسیار زیاد وجود دارد.

استفاده از از فنر های متفاوت برای محل های متفاوت مثلاًفنری که برای سرویس بهداشتی استفاده می‌شود. نباید برای حمام و یا سینک استفاده شود هم به سبب شرایط بهداشتی و هم به سبب و رعایت احوال بسیاری از مشتریان و جنبه های اسلامی مسئله همیشه رعایت شده است  .

خانه رویش به سبب استفاده از تکنولوژی بسیار بالا و همچنین نیروهای متخصص دارای تعداد کمی پرسنل می باشد. به همین دلیل زمان خدمت رسانی و رسیدن به مشتریان در این شرکت تقریباً یک ساعت می باشد .

اصولاً استفاده از فنرهای تخریبی که تاریخ انقضای آنها گذشته است. برای باز کردن لوله اصلا مناسب نمی باشد چراکه باعث آسیب به لوله و سپس باعث نشتی آب فاضلاب در ساختمان خواهد شد .

استفاده از پروتکل های مناسب برای جلوگیری از ورود حشرات موزی به داخل ساختمان بعد از باز شدن لوله فاضلاب بسیار مهم می باشد.

وقتی صحبت از لوله بازکنی می‌شود شرکتی به نام خانه رویش رشد میکند.  

دارا بودن خدماتی همچون تخلیه چاه با ماشین های بسیار پیشرفته با قدرت مکش خاص و طول لوله بلند در کنار توله باز کنیم می تواند .نیاز بسیاری از مشتریان خانه رویش را بر طرف کند .