رفع گرفتگی توالت فرنگی

 علت گرفتگی توالت

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی می توان بیان نمود که ممکن است گهگاهی سرویس های بهداشتی دچار گرفتگی شوند و نیاز به تخلیه داشته باشند چون باعث کثیف شدن خانه می شود .

ممکن است گرفتگی سرویس فرنگی گرفتگی با مدفوع، دستمال کاغذی، با صابون ،با افتادن اشیا با مو گرفتگی با پارچه هم باشد.

یکی از رایج ترین گرفتگی ها که در سرویس های فرنگی اتفاق میافتد گرفتگی با دستمال کاغذی می باشد. این گرفتگی میتواند مشکلات جدی را در بر داشته باشد و افراد باید سعی کنند که از ریختن دستمال در سرویس ها جدا خودداری نمایند.البته برای لوله بازکنی بهتر است که با شرکت های معتبر زنگ بزنید.

لوله بازکنی توالت فرنگی

روش های بازکردن لوله 

 ریختن آب گرم در سرویس ها

هنگامی که افراد با گرفتگی در سرویس ها مواجه می شوند می توانند از شیر آب گرم استفاده کنند انواع روش های لوله بازکنی تا گرفتگی شاید برطرف شود.

یک سطل آب گرم را داخل توالت بریزند شاید گرفتگی برطرف شود اما اگر گرفتگی برطرف نشود باید از لوله باز کنی کمک گرفت .

نکته:باید توجه داشت که فقط تنها از آب گرم استفاده شود و از آب جوش به هیچ عنوان نباید استفاده شود چون این کار باعث آسیب رساندن به لوله ها میشود.

محلول لوله باز کنی

از سرکه و جوش شیرین میتوان برای باز کردن لوله استفاده کرد

این ترکیب باعث برطرف شدن گرفتگی لوله خواهد شد و میتواند باعث تمیزی آن شود

 از دو ماده ساده یعنی سرکه و جوش شیرین شیرین که آتشفشانی را ایجاد می‌کند و باعث رفع گرفتگی تا ۹۰ درصد مواقع میشود میتوان استفاده کرد.ولی بعد از استفاده باید خروجی فاضلاب چک شود تا مشکلی نداشته باشد و مشکل برطرف شده باشد.

 

 استفاده از مواد شوینده

می توان از مواد شوینده ای همانند مایع ظرفشویی و شامپو هم استفاده کرد.برای باز کردن لوله باید مایع ظرفشویی را همراه با آب جوش داخل لوله گرفته شده ریخت تا ترکیب آب و مواد، رطوبتی ایجاد کند و گرفتگی را برطرف کند.

 فنر زدن توالت فرنگی

توالت فرنگی با توالت ایرانی تفاوت دارد و برای فنر زدن باید از نوع دستی کمک گرفته شود چرا چون اگر از ابزاری مانند دریل کمک گرفته شود باعث میشود سنگ توالت ترک بخورد یا بشکند و هزینه سنگینی را به بار بیاورد.

ابتدا فنر دستی را داخل توالت فرنگی ببرید فنر باید انقدر پایین رود تا به گرفتگی برسد زمانی که به گرفتگی رسید فنر را به چپ و راست بچرخانید بعد فنر را به جلوتر هدایت کنید و دوباره بچرخانید و سپس  فنر را خارج کنید و دوباره فنر را داخل توالت فرنگی کنید و مراحل را تکرار کنید شاید گرفتگی برطرف شود.اگر گرفتگی با این روش برطرف نشود باید از لوله بازکنی کمک بگیرید

 

نکات فنر زدن سرویس فرنگی:

اگر از اسید برای باز کردن لوله استفاده میکنید نباید از روش فنر هم استفاده کنند چرا که باعث میشود دست و صورت بسوزد.

هنگام فنر زدن باید از دستکش استفاده کرد تا دست کثیف نشود و آسیب نبیند.

هنگام فنر زدن توالت فرنگی ممکن است فنر بالا نیاید پس به زور نباید آن را بالا کشید چرا که باعث تسیب به لوله خواهد شد پس باید دست به فنر نزد و سریع از لوله بازکنی کمک گرفت.

 فنر لوله بازکنی توالت فرنگی

 فنر لوله بازکن توالت فرنگی به دو گونه دستی و برقی وجود دارد.

 اگر افرادمبتدی هستند و و خودشان می‌خواهند اقدام به رفع گرفتگی کنند بهتر است از نوع دستی استفاده کنند. زیرا می توانند سرعت چرخش را کنترل کنند و از آن جایی که سنگ سرویس فرنگی شکننده است و هزینه بالایی را دارد در هنگام فنر زدن توالت فرنگی باید از فنر دستی استفاده شود.

 از ابزاری همچون دریل استفاده نکنید

 فنر لوله بازکن توالت فرنگی شامل موارد زیر است:

 دستگیره چرخشی.

میله محافظ فنر.

فنر

 
نتیجه گیری کلی

ابتدا باید در نظر بگیریم که از اجسام و موادی که باعث گرفتگی لوله سرویس ها می شود حدالمکان از ریختن آنها درتوالت ها جدا خودداری شود. چرا که این باعث می شود خسارت وارد شود و هزینه های سنگین به بار بیاید.

 در صورتی که از روش های خانگی استفاده می کنید و با تلاش های مکرر لوله باز نشد حتما باید از لوله بازکنی کمک گرفته چرا که آنها با دستگاه های مخصوص و افرادی که دارای مهارت هستند این گرفتگی ها را در کمترین زمان برطرف خواهند کرد.

ثبت سفارش انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.