چاه باز کنی

چاه باز کنی

یکی از معضلات و مشکلاتی که ممکن است برای هر خانه و آشپزخانه ای رخ دهد گرفتگی لوله ی فاضلاب آن می باشد که بسته به درصد گرفتگی ان می توان خود فرد رفع کند و یا این کار را به سرویس کار بسپارد.
در خانه به خصوص محل اشپزخانه ممکن موادغذایی بزرگ به داخل لوله ها نفوذ کرده و در قسمتی از لوله نیز انباشته شوند که همین باعث این نوع از گرفتگی ها می شود.
نوعی دستگاه وجود دارد که برای بر طرف کردن گرفتگی در لوله ها و چاه در اشپزخانه به کار می رود که این دستگاه فنر برقی نام دارد.
این دستگاه به این صورت است که به داخل چاه برده شده و همانند فنر ولی از نوع برقیه ان کار می کند.
این روش نوعی روش تضمینی جهت چاه باز کنی محسوب می شود و معمولا افرادی که متخصص این کار هستند این ابزار داشته و کار را انجام می دهند.
و البته لازم به ذکر است که برای جلوگیری از گرفتگی لوله ها و چاه های فاضلاب در اشپزخانه استفاده از توری می تواند خیلی به جلوگیری از انباشته شدن مواد در لوله ها کمک کند و هم چنین پس از شستن ظرف ها ریختن آب بیشتر به چاه نیز می تواند کمک کند و هم‌چنین از ریختن مواد کوچک و تفاله چایی و هر موادی که تفاله دارد باید پرهیز شود تا این اتفاق نیفتد.

محلول های چاه بازکنی

اگر قصد رفع مشکلات فاضلابی و گرفتگی لوله های خود در منزل را دارید استفاده از محلول های چاه بازکنی که یکی از ابزارهای لوله بازکنی است می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد این محلول ها خاصیت خورندگی بالایی دارند و می توانند کلیه گرفتگی های موجود در لوله های شما را از بین ببرند.
شما می‌توانید این محلول ها را در قدرت ها و حجم های مختلف تهیه کرده و استفاده نماید هر چه قدرت اسیدی این محلول‌ها بیشتر باشد می‌تواند گرفتگی های موجود در لوله شما را با قدرت بیشتری از بین برده در زمان کمتری این کار را انجام دهند.
این محلول ها از قیمت بالایی برخوردار نیستند در بازار به وفور یافت می شوند برخی از این محلول ها برای مکان خاصی طراحی می شوند برای مثال نمونه‌ ای از محلول‌ های لوله بازکن تنها برای رفع گرفتگی های موجود در سینک آشپزخانه کاربرد دارد.
برخی از این محلول ها تنها می‌ توانند مواد مایع و کم حجم رسوب شده در لوله ها را از بین ببرد برای رفع گرفتگی ها با استفاده از دستمال، نوار بهداشتی و یا مدفوع قابل استفاده نخواهند بود پس در هنگام خرید ها دقت زیادی به خرج دهید تا نمونه مناسبی از آن را تهیه نمایید.

محلول-لوله-بازکنی

چاه باز کنی شبانه روزی

امروزه یکی از پر درخواست ترین خدمات لوله باز کردن است که توسط سرویس کار های مهارت دیده این کار انجام می شود.
ساختمان هایی که چند سال از عمرشان گذشته به طور حتمی احتیاج به لوله بازکنی و یا تعویض لوله های خود دارند.
در هر زمان و در هر خانه و مکانی امکان گرفتگی چاه و بالا آمدن محتویات داخل چاه وجود دارد که سریعا باید این مسئله پیگیری و حل شود.
معمولا چاه باز کنی های سراسر کشور با خدمات رسانی ارزان و با توجه به شرایط حال حاضر با رعایت پروتکل های بهداشتی در کم ترین زمان تمامی کار های ذکر شده را انجام و کامل حل می کنند.
هم چنین این مکان ها جهت تشخیص ترکیدگی لوله و نشتی آن‌ از مجهز ترین دستگاه ها استفاده کرده و به رفع آن می پردازند.

چاه باز کنی شبانه روزی

باز کردن چاه با چاه باز کن دستی

استفاده از تلمبه های دستی است که در این روش این تلمبه را به روی لوله برده و با فشار زیاد به سمت پایین فشار دهید و سپس به آرامی بالا پایین برده تا آب در ان جریان پیدا کند و موادی که باعث گرفتگی شده بود به جریان افتاد و خارج شود.
این روش بیشتر در سینک های که درآن لوله گرفته باشد کاربرد دارد و جز ساده ترین روش ها محسوب می شود.
استفاده از جارو برقی های تر خشک است که روش استفاده از این نوع جارو ها به این صورت است که جارو برقی را روی حالت تر تنظیم می کنیم تا هنگام ورود آب به آن آسیبی وارد نشود و جارو برقی نسوزد.
سپس در بالاترین مکش جارو تنظیم می کنیم و سپس شلنگ و لوله جارو را وارد لوله کرده و همه مواد را که باعث گرفتگی فاضلاب شدند را با مکش به داخل جارو برده و تمام گرفتگی ها را تخلیه می کنیم.
این روش می تواند کاربردی باشد و اگر دیدید که نتیجه نداد احتمال این که لوله به مواد گیر شده داخل لوله نرسیده باشد زیاد است و دوباره باید امتحان شود.
اگر این گرفتگی لوله داخل جایی از جمله دستشویی بود لازم است که هنگام انجام این کار سیفون هم زده شود تا مواد کاملا تخلیه گردد.
این روش هم جز روش های ساده تلقی می شود  که به راحتی می توان در مواقع ضروری به کار برد.

باز کردن چاه با چاه باز کن دستی

باز کردن چاه توالت

اگر چاه توالت شما دچار گرفتگی شده باشد احتمال این که بتوانید در منزل خودتان آن را حل کنید وجود دارد برای این کار شما می توانید از انواع فنرهای لوله بازکن استفاده کنید که این فنر ها در اکثر مواقع مشکلات گرفتگی چاه توالت شما را حل خواهند کرد.
استفاده از جوش شیرین و سرکه جهت باز کردن لوله های فاضلاب است که به این گونه ابتدا آب جوش و یا گرم را ابتدا میریزیم داخل لوله و سپس مقداری جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط می کنیم و داخل لوله می ریزیم و باید به آن یک ساعت زمان دهیم تا به صورت تجزیه ای خارج شود که یه صورت حباب حباب به سمت بالا می آید.
بعد از این که یک ساعت گذشت آب داغ را به داخل لوله می گیریم تا مواد تجزیه شده از لوله خارج شود و لوله از حالت گرفته بودن توسط مواد خارج شود.
اگر از این روش تاثیری ندیدید این امکان وجود دارد که گرفتگی شدید باشد و از این روش های ساده و خانگی کاربردی نباشد که در این صورت باید از سرویس کار بخواهید این کار را انجام دهد.
لازم به ذکر است که این مواردی که ذکر شد چند مورد از ساده ترین روش های چاه باز کنی دستی محسوب می شود که در صورت بروز گرفتگی لوله فاضلاب می توان با استفاده از این روش ها سریعا این مورد را از بین برد و در صورت تاثیر نداشتن باید با سرویس کار تماس گرفته شود.
از طرف دیگر استفاده از اسیدهای لوله بازکن برای این چاه گزینه مناسبی می باشد و می تواند گرفتگی های موجود در آن را به صورت کامل از بین ببرد.
خاصیت خورندگی بالا این اسید ها می‌ تواند رسوب شده در چاه را در خود حل کرده و از ان خارج کند البته برای رفع گرفتگی های چاه توالت های فرنگی بهتر است به صورت خودسرانه عمل نکنید و از افراد کارشناس در این زمینه کمک بگیرید.

چاه باز کنی2

کاربرد های چاه باز کنی دستی

کاربرد این مواردی که در متن بالا گفته شد می تداند این باشد که در سریع ترین زمان مشکل حل شود و یا در این موضوع باشد که از گرفتگی بیشتر و عمقی تر چاه ها جلوگیری می کند و هم چنین این روش ها بسیار آسان و خانگی هستند و ابزاری که نیاز است در تمامی منازل پیدا می شود و به علت راحتی همه ی افراد قادر به انجامش می باشند.
البته این موارد زمانی کاربرد دارد که گرفتگی عمقی و سنگین نباشد چرا که اگر سبک نباشد این موارد پاسخ خوب و نتیجه ی مطلوب را نمی دهد و باید حتما با سرویس کار تماس گرفته شود.
البته لازم به ذکر است که راه های خانگی به اصطلاح دستی  ساده و راحتی هم وجود دارد تا این مشکل را به آسانی حل کرد که یک نمونه ی آن اولین روش ساده و دستی جهت باز کردن لوله ی چاه و فاضلاب درست کردن گیره بلند به صورت قلاب است که ابتدا گیره ی فلزی بلندی را بر می داریم و سپس ابتدای گیره را به صورت ۹۰ درجه گم می کنیم و سپس وارد لوله کرده و محل گیر شده را بر میداریم.

کاربرد های چاه باز کنی دستی

چاه باز کنی با فنر برقی بهتر است یا پمپ هوا

نوعی دستگاه وجود دارد که برای بر طرف کردن گرفتگی در لوله ها در اشپزخانه به کار می رود که این دستگاه فنر برقی نام دارد.
این دستگاه به این صورت است که به داخل لوله برده شده و همانند فنر ولی از نوع برقیه آن کار می کند.
البته لازم به ذکر است که این روش نوعی روش تضمینی محسوب می شود و معمولا افرادی که متخصص این کار هستند این ابزار داشته و کار را انجام می دهند.
وسیله ی دیگری که جهت چاه باز کردن مورد استفاده قرا می دهد دستگاه پمپ هوا است که جهت گرفتگی چاه ها استفاده می شود که فرق آن با فنر لوله باز کن برقی این است که می تواند تمام نوع های گرفتگی را برطرف سازد و محدودیتی ندارد و این دستگاه به این صورت که دهانه ی ان را روی لوله گذاشته و تمام گرفتگی ها با فشار هوا به سمت بالا کشیده می شود مورد استفاده قرار می گیرد.
پس استفاده از دستگاه پمپ هوا جهت باز کردن چاه بهتر است اما باز بستگی به نوع گرفتگی دارد که با چه ابزاری بهتر رفع می شود دارد.

چاه باز کنی با فنر برقی بهتر است یا پمپ هوا

بله معمولا اکثر چاه باز کنی و لوله باز کنی در سراسر کشور شبانه روزی  بوده و در هر تایمی پاسخ گو هستند.

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر تنها گرفتگی های ساده توسط روش های خانگی و دستی رفع می شوند و گرفتگی های عمقی نیاز به سرویس کار دارند.

ابتدا فلکه را بسته و سرویس کار آورده تا محل را تعمیر کند و بعد می توانید به امور مشترکین محل خود مراجعه کرده و موارد را ذکر کنید تا حدودی از مبلغ را در قبض اثر می دهند.

این هزینه ها بستگی به میزان گرفتگی و محتویات داخل چاه دارد که توسط چاه باز کن سنجیده می شود.

ثبت سفارش انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.