ابزار های لوله باز کنی

ابزار های لوله باز کنی ، می تواند به شما کمک کند تا سرعت رفع گرفتگی چاه و لوله ها بیشتر شود. همانطورکه می دانید برای انجام هر کاری ابزار مناسبش نیاز است. پس برای باز کردن لوله های خانه ابزار های لوله بازکنی تاثیر زیادی در رفع گرفتگی ها دارد.

ابزار آلات مورد نیاز برای لوله بازکنی

 فنر لوله بازکن

فنر معمولا به یک جسمی گفته می شود که خاصیت ارتجاعی دارد. و یکی از موثر ترین ابزارهای لوله باز کنی است. اما فنر های مخصوص لوله بازکنی معمولا خاصیت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به کشسانی بودن دارد. و ویژگی دیگر این ابزار این است که به شدت مقاوم است و از حالت اولیه خود خارج نمی شود.

فنر-لوله-بازکن
فنر-لوله-بازکن

 دریل لوله باز کن

دریل ابزاری برقی است که معمولا در دونوع معمولی و چکشی در بازار قرار دارد. اما امروزه کمتر از دریل استفاده می شود.نکته ای که باید در هنگام فنر زنی با دریل در نظر گرفت این است که فنر نباید حالت افتاده به خود بگیرد. به یاد داشته باشید که غنر حتما باید بدون تا خوردگی و خم باشد. پیشنهاد می شود از دستگاه ژنراتور استفاده شود.

ژنراتور مخصوص لوله بازکنی

دستگاهی که الکتریسیته و برق تولید میکند را ژنراتور می گویند. ژنراتور لوله باز کنی از یک موتور برق که به سه نظام وصل می شود تشکیل شده است. حال بیایید تفاوت اصلی ژنراتوربا دریل را بررسی کنیم. تفاوت اصلی این دو این است که فنر از وسط سه نظام ژنراتور عبور می کند. مزیتی که این مسئله دارد این است که این امکان برای لوله باز کن فراهم است که در نزدیکترین نقطه به سیفون مستقر شود. ژنراتور ها که یکی از ابزار های لوله باز کنی است، دارای دور چپ و راست است. لازم به ذکر است که تعداد دور گردش در دقیقه ژنراتور کمتر از دریل می باشد.

ژنراتور-لوله-بازکنیپ
ژنراتور-لوله-بازکنیپ

رسوب کن لوله باز کنی

رسوب کن یکی دیگر از ابزار های لوله باز کنی است که برای یافتن جهت لوله و جرمگیری سیفون ازش استفاده می شود.

رسوب کن از جنس فولاد است که دو سر خم دارد. رسوب کن در واقع عصای دست یک متخصص لوله باز کن است. و در عین سادگی خیلی کارآمد است.

 انبر لوله بازکنی

ممکن است اشیائی در داخل سیفون شما وارد شود که در آوردن آن هزار مکافات را برایتان دارد! انبر یک ابزار لوله باز کنی است که دقیقا برای اینکار است. شما توسط انبر لوله بازکن می اوانید اشیاء داخل سیفون را به راحتی در بیاورید. انبر در سایزهای کوچک و بزرگ و با دستکش های بلند و کوتاه ساخته می شود. شاید برایتان جالب باشد که این ابزار حتی برای در آوردن گوشی های همراه در داخل سیفون هم مناسب است!

آچار لوله گیر

لوله های چدنی قدیمی و دریچه های بازدید توسط آچار لوله گیر باز می شوند. آچار لوله گیر یکی دیگر از ابزار های لوله کشی است که در بازار خیلی یافت می شود. در بعضی از خانه ها ممکن است از لوله های پلیکه استفاده شود. که آچار لوله گیر برای لوله پلیکه مناسب نیست.

آچار-لوله-گیر
آچار-لوله-گیر

 صفحه هدایت فنر

گاهی اوقات ممکن است در هنگام فنر زنی، هر چه فنر را به داخل لوله فشار می دهیم فنر از سیفون رد نمی شود و نتیجه نگیریم.

برای حل این مشکل صفحه هدایت فنر بسیار مناسب است. صفحه هدایت فنر ابزاری دیگر برای لوله بازکنی است. که حفره ای در وسطش قرار دارد. این حفره برای راحت تر شدن عملیات فنر زنی می باشد. زیرا فنر از داخل حفره موجود در آن عبور می کند. کاری که شما بعد از این مرحله باید انجام دهید این است که صفحه ژنراتور را د ر حالت راست گرد قرار دهید. در این حالت با گردش فنر توسط ژنراتور فنر به مانند یک پیچ از صفحه عبور کرده ، و در داخل لوله به صورت فشرده قرار میگیرد. این باعث می شود که  فشار پشت فنر به چند برابر بیشتر شود . و در آخر فنر از سیفون عبور کرده و لوله را باز می کند. پیشنهاد می شود  پس از اینکه فنر از سیفون رد شد صفحه را از فنر جدا کنید ، تا سرعت دوران فنر بیشتر شود

وسایل باز کردن لوله در خانه

  • چنته و پدر لباس شویی

  • محلول های لوله بازکنی

 

ثبت سفارش انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.