لوله بازکنی در منزل

لوله باز کنی در منزل یکی از راه هایی هست که می توان گرفتگی های ناگهانی لوله ها را باز کرد. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که در منزلتان تجربه گرفتگی لوله های فاضلاب، آشپزخونه و حمام را داشته باشید. این گرفتگی و بوی بدش باعث شده تا شما را کلافه کند. و به دنبال راه چاره باشید. در این مقاله راه های ساده لوله بازکنی در منزل را برایتان شرح دادیم.

 

روش های آسان لوله باز کنی در منزل

بیایم ابتدای کار یک مسئله را در نظر بگیریم که نشانه های گرفتگی چاه های فاضلاب چیست؟ یکی از این نشانه ها کند تخلیه شدن آب است. این امر باعث می شود که گرفتگی به حد بالایی برسد. از نشانه های دیگر گرفتگی چاه، بوی بد و نامطبوع ناشی از آن است. که هشدار برای گرفتگی را می دهد. راه حل هایی که در ادامه به شما می دهیم تا حد زیادی به شما کمک می کند تا خودتان این مشکل را حل کنید. همه ما می دانیم که استفاده از مواد شیمیایی برای باز کردن گرفتگی ها هم به محیط هم به انسان آسیب زیادی می زند. آسیب هایی از قبیل اختلال در تنفس! اما با روی کار آمدن تکنولوژی و ابزار آلات، استفاده از مواد شیمیایی مضر به دست فراموشی سپرده شده اند. به همین خاطر متخصصان ما پیشنهاد میکنند که از ابزار های لوله بازکنی در منزل استفاده شود.  

روش اول ساخت فنر لوله بازکنی خانگی

این روش لوله بازکنی در منزل، مناسب خارج کردن مو و مواد زائدی هست که در منافذ ابتدایی لوله گیر کرده است. پس حواستان باشد که این مواد را بیشتر به داخل لوله هدایت نکنید زیرا کار را خراب تر کرده اید. برای ساخت این فنر از چند گیره لباس را برداشته و قسمت خمیدگی آن را به خوبی صاف کرده تا همانند فنر لوله بازکنی یا چاه بازکنی عمل کند. بعد از تمیز کردن کامل لوله توسط این فنر، آب داغ و کف را آماده کرده تا کامل این مواد زائد برطرف شود.

فنر لوله بازکنی
فنر لوله بازکنی

روش دوم محلول نمک و سرکه

برای استفاده از این روش پیشنهاد می شود که آخرشب انجام شود. زیرا بطور کامل گرفتگی برطرف می شود. این محلول به یک سوم فنجان سرکه و نمک احتیاج دارد. این دورا باهم ترکیب می کنیم تا کامل حل شوند. سپس می بینیم که در حال جوشیدن است. و بعد این محلول را سریع در قسمت گرفتگی ریخته تا کامل برطرف شود. این روش یک روش آسان برای لوله باز کنی در منزل است.

لوله بازکنی با نمک و سرکه
لوله بازکنی با نمک و سرکه

روش سوم جوهر نمک

یکی دیگر از روش های لوله باز کنی در منزل استفاده از جئهر نمک است. جوهر نمک یک ماده شیمیایی است که گرچه قدرت بازکردن گرفتگی ها را در حد مطلوب  دارد. اما بسیار شیمیایی است و به ریه انسان آسیب زیادی می رساند. پیشنهاد می شود قبل از استفاده از جوهر نمک از ماسک استفاده شود. حال روش استفاده از محلول جوهر نمک را با هم بررسی می کنیم. یک سطل بر می داریم و به میزان سه چهارم آب داخلش می ریزیم. سپس سه فنجان چای خوری جوهر نمک را به آب داخل سطل اضافه می کنیم. و با یک شی این محلول راهم می زنیم تا خوب ترکیب شود. حال محلول آماده ریختن در فاضلاب است. بعد از کمی صبرکردن با آب داغ اون منطقه را می شوییم.

روش چهارم تمیز کردن لوله زانویی سینک

تا حالا به لوله زیر ظرفشویی تان دقت کرده بودید؟ یک لوله بنام لوله دوقلو وجود دارد. این لوله دوقلو اگر زود به زود تمیز نشود باعث گرفتگی سینک ظرفشویی شما می شود. یکی دیگر از روش های لوله باز کنی در منزل همین است. پس مهم است که لوله دوقلو را هر از چند گاهی جدا کرده و خوب داخلش را بشویید.

 

روش پنجم ساخت محلول خانگی

نصف فنجان نمک

نصف فنجان جوش شیرین

آب جوش به میزان کافی

این مواد را باهم ترکیب کنید به به داخل لوله بریزید. بعد از کمی زمان دادن به این محلول اجازه دهید تا کارش را روی لوله انجام دهد. و سپس با آب داغ آن منطقه را شست و شو دهید. این هم یکی دیگر از روش های لوله باز کنی در منزل است. که شما خیلی راحت می توانید این محلول را تهیه کنید.

محلول خانگی لوله بازکنی
محلول خانگی لوله بازکنی

روش ششم ساخت یک محلول قوی تر برای رهایی

نصف فنجان جوش شیرین

نصف فنجان سرکه

نصف فنجان نمک

آب به مقدار کافی

این مواد را باهم ترکیب کنید و به مدت یک ساعت اجازه دهید تا کارش را در قسمت گرفتگی انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *