تخلیه چاه شبانه روزی تهران

تخلیه چاه شبانه روزی تهران

چاه ها به مرور زمان با مواد متفاوتی دچار گرفتگی خواهند شد و ممکن است مشکلات زیادی را به وجود بیاورند به همین علت باید برای رفع گرفتگی چاه اقدام کرد تا موجب بروز اتفاقات ناگهانی نشود.

تخلیه چاه شبانه روزی تهران

ممکن است چاه فاضلاب بر اثر عواملی پر شود و نیاز به تخلیه چاه باشد عواملی که باعث می شود چاه پر شوند عبارت اند از:

1- اندازه چاه

اندازه چاه فاضلاب مهم است  چرا که اندازه و حجم چاه با جمعیت ساختمان بر روی هم اثر می گذارند،زیرا اگر جمعیت زیاد باشد در مقابل آن فضولات انسانی زیاد بوده وبه علت کم بودن اندازه چاه ممکن است دچار گرفتگی شود و آب چاه ساختمان بالا بیاید.

2-  عمق چاه

چاه فاضلاب دارای قسمتی به نام میله می باشد این میله نشان دهنده عمق چاه است، فضولات انسانی و موادی که جامد هستند به انباره منتقل می شوند پس حجم انباره فاضلاب هر چه قدر بیشتر باشد عمر آن هم طولانی تر است.
کار اصلی انباره جذب آب فاضلاب می باشد اما ممکن است پس از مدتی انباره چاه پر شود و نیاز به تخلیه داشته باشد و دو دلیل ریزش چاه و نشست چاه مشخص خواهد کرد که انباره چاه نیاز به تعمیر دارد.
چاه های قدیمی و جدید ممکن است خطرناک باشند و چاه هایی که در سالیان گذشته حفر شده اند و به حال خود رها شده اند جز خطرناکترین چاه ها هستند این چاه ها باید حتما توسط کارشناسان بررسی شوند تا مشکلات زیادی را به وجود نیاورند.

3- خاک چاه

جنس خاک  محل چاه مهم می باشد.
چراکه اگر چاه در مناطق کوهستانی باشد جنس خاک در واقع سنگ است که معمولاً آب را کمتر جذب می کند و چند سال یکبار پر شده و بعضی از چاه ها هستند که از جنس شن می باشند شاید ۲۰ یا ۲۵ سال یک بار پر بشوند پس می‌توان گفت یکی از دلایل پر شدن چاه جنس زمین است که پر شدن چاه هایی که در زمین های شنی هستند خیلی کمتر از زمین های خاکی می باشد.

4- رسوب ها

رسوب ها لایه هایی از  مواد زائد می باشند  که در دیواره چاه و کف چاه رسوب کرده اند و باعث شده‌ که آب فاضلاب در خاک نفوذ نکند و بعضی وقتها این مواد زائد، موها و چربی ها هستند که از طریق لوله های فاضلاب وارد چاه شده اند و این مواد از نوع نفوذ ناپذیر بوده که  باعث می شوند آب به خوبی جذب نشود.
اگر افراد هنگام کارهای روزانه مواد جامد را به داخل لوله فاضلاب هدایت نکنند این امر باعث می شود که چاه فاضلاب کمتر دچار گرفتگی شود و آب به زمین نفوذ کند و بالا نیاید.
هر کدام از این موارد که باعث پرشدن تخلیه چاه می شوند باید با روش های مخصوص توسط چاه باز کنی برطرف شود که هر کدام از روش ها قیمتی مشخص دارد و پس از اتمام کار قیمت مورد نظر تعیین می شود.
تخلیه چاه ها به صورت شبانه روزی کار خود را انجام خواهند داد و فوراً در هر ساعت از شبانه روز خود را به محل مورد نظر می رسانند.

تخلیه چاه فوری تهران

در تمام تخلیه چاه ها مراحل انجام تخلیه چاه یکسان بوده ولی ممکن است بعضی از آن ها نسبت به برخی از چاه باز کن ها هزینه کمتری را دریافت کنند اما مراحل تخلیه چاه به این صورت است که در ابتدا برای تمیز کردن چاه باید تخلیه چاه انجام شود بعد از اینکه تخلیه چاه انجام شد نیروی کاری که متخصص تراشیدن لایه های چاه می باشد لایه ها را می‌تراشد و لایروبی را انجام داده و مواد اضافی و لجن ها را از چاه خارج می کنند و چاه تمیز می‌شود.
این اقدامات پس از برقراری ارتباط با شرکت تخلیه چاه و لوله بازکنی سعادت اباد صورت می گیرد.

تخلیه چاه فوری تهران

چاه باز کنی تهران

تخلیه چاه بستگی به عوامل پر شدن چاه دارد؛ چرا که ممکن است هر یک از این عوامل نیاز به کار و زمان زیادی باشد این موارد عبارت اند از :

1- گیر کردن فضولات در سرویس بهداشتی

2- آب و کف و صابون در کفشور حمام

3- مشکل در سیفون ظرفشویی اشپزخانه

4- بالا زدن اب در سینک ظرفشویی یا چاه سرویس بهداشتی

5- انباره کوچک

باید دانست که برخی  از ساختمان ها نوساز بوده و ممکن است بعد از گذشت پنج الی شش سال  چاه های فاضلاب آنها به دلیل انباره ی کوچک به طور خیلی ناگهانی پر شود و مسیر لوله ها دچار گرفتگی شود که در این هنگام  نیاز فوری به تخلیه می باشد.
که باید اقدام به تخلیه چاه و باز کردن لوله کنند در چنین مواردی ممکن است در هر ساعت احتیاج به تخلیه چاه باشد و شاید بر هزینه تخلیه چاه اثر گذارد.
تخلیه چاه ممکن است نیاز به دستگاه یا کارهایی خاصی برای تخلیه کردن چاه یا ایجاد چاه داشته باشد که استفاده از هر دستگاه ها و انجام هر کاری که مربوط به چاه می باشد قیمت مشخصی دارد.

این دستگاه ها و کارها که برای کار تخلیه چاه و ایجاد چاه می باشد عبارتند از:

1- فنر فولادی

2- لایروبی سپتیک ها

3- لایروبی منهوله های صنعتی

4- حفر چاه های جذبی فاضلاب

5-  حفر چاه ارت

6- شمع ساختمان و میله زهکشی گود و ساختمان حفاری گالری برای انتقال آب

7- تبدیل چاه کهنه قدیمی به چاه نو و تازه

8-  چاه کن

تخلیه چاه سیار

چاه باز کنی ها به صورت سیار وجود دارند که در هر ساعت از شبانه روز اقدام به تخلیه چاه می کنند که ممکن است براساس عواملی هزینه این تخلیه چاه متفاوت باشد این عوامل عبارت اند از:

تخلیه چاه سیار

1- تعداد خدمات تخلیه چاه

ممکن است چاه هایی وجود داشته باشند که عمر آنها طولانی شده  و به کارهای دیگری مانند آبکشی و  لجن کشی احتیاج باشد اما اگر چاه جدید باشد و چیزی از عمر آن نگذشته باشد به کف تراشی هم نیاز ندارد.

2- تعداد ماشین تخلیه چاه

ممکن است زیاد پرشده باشد و یک ماشین جوابگوی تخلیه آن نباشد پس در این هنگام به  ماشین های بیشتری احتیاج خواهد شد. و همین مورد بر قیمت تخلیه چاه اثر دارد.

3- موقعیت چاه برای تخلیه

ممکن است مکان چاه به گونه‌ ای باشد که نیروی کار مجبور به تخریب بیشتر آن شود حتی ممکن است محل دقیق چاه فاضلاب مشخص نباشد و به دستگاه‌ های دیگری احتیاج باشد این مورد هم می تواند بر قیمت تخلیه چاه اثر بگذارد.

موقعیت چاه برای تخلیه

4- حجم کار تخلیه چاه

ممکن است بعضی از چاه ها  دارای عمق زیادی باشند که این باعث می شود که تخلیه چاه ساعت زیادی طول بکشد پس بر هزینه آن هم تاثیر می گذارد.

5- قیمت ماشین تخلیه چاه

ممکن است چاه به قدری پر شده باشد که یک ماشین امکان تخلیه آن را نداشته باشد و شرکت تخلیه چاه برای تخلیه چاه مجبور شود به جای یک ماشین از چند ماشین استفاده کند.
برای هر کدام از ماشین ها قیمتی مشخص شده است.

6- استفاده از ماشین تخلیه چاه

تخلیه چاه فاضلاب یک کار خدماتی می باشد که احتیاج به دستگاه های پیشرفته و پرسنلی مجرب دارد.
به خالی کردن چاه به وسیله پمپ های پر قدرت که  دارای مکنده هستند تخلیه چاه می گویند.
در شرکت های تخلیه چاه ماشین تخلیه چاه، ماشین لجن کش، تانکر مکنده ساکشن می باشد، تخلیه چاه با پمپ لجن کش که در اندازه های ۶ و ۱۲ تن می باشد.  
تخلیه چاه توسط دستگاه های پمپ لجن کش که پمپ از دستگاه جدا است و به وسیله یک شلنگ به دستگاه متصل می شود، اما در تخلیه چاه با پمپ مکنده پمپ ماشین تخلیه چاه متصل است  و به وسیله لوله های مخصوص به داخل چاه فرستاده می شود.

استفاده از ماشین تخلیه چاه

تخلیه چاه فوری و شبانه روزی

بسیاری از شرکت های تخلیه چاه فعالیت خود را به صورت شبانه روزی انجام می دهند و فوراً خود را به محل برای انجام تخلیه چاه می رسانند تا از مشکلات جدی تر جلوگیری کنند آنها به وسیله دستگاه های مخصوص چاه ها را تخلیه می کنند.

تخلیه چاه فوری و شبانه روزی

ثبت سفارش انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.