از بین بردن سوسک 

از بین بردن سوسک

امروزه در بیشتر مکان ها از انواع حشرات وجود دارند که یکی از پر دردسر ترین این حشرات سوسک ها هستند و افراد به دنبال روش های از بین بردن آنها خواهند بود.

روش های از بین بردن سوسک

سوسک وارد خانه می‌شود و بیرون کردن آنها کار سختی می باشد آنها روی غذا کاغذ دیواری کتاب‌ها لوازم الکترونیکی راه رفته و می توانند باعث آسیب به آنها شوند سوسک ها موجب آلوده کردن غذا و لوازم خانگی و دیگر وسایل  منزل می‌شوند و بیماری‌هایی را به وجود می‌آورند. برای از بین بردن سوسک و جلوگیری از بازگشت آن روش های متفاوتی وجود دارد مانند استفاده از حشره کش یا وسایلی که باعث از بین رفتن آنها شود و  حذف آب و غذا از محیط.
محیط نباید رطوبت داشته باشد چراکه  سوسکها محیط رو مرطوب را دوست داشته و با توجه به دما میتوانند حداقل برای یک ماه زنده بمانند.اما بدون آب بیشتر از یک هفته بیشتر دوام نمی آورند.برای از بین بردن  سوسک بهتر است که منافذ آب را در منزل پیدا و آنها را تعمیر کرد وقتی که نشت آب حذف شود سوسک سراغ طعمه‌های ژلاتینی می‌رود و به دام می افتد.
تمیز کردن خانه باعث از بین بردن سوسک آشپزخانه می‌شود ظرف ها شسته شود و غذاهای باقی مانده پس از هر وعده غذایی جمع شود اگر مرغ و ماهی خریداری شده است آنها باید بلافاصله پاک شود و آشغال های آن از منزل بیرون برود حتماً باید تمام محیط دستمال کشیده شود هچنین باید در نظر گرفت سوسک‌ها عاشق چربی هستند و  غذاها باید مخفی شود غذاها باید در ظروف دربسته نگهداری شود و نباید مدت زیاد غذا ها در محیط آشپزخانه قرار بگیرد شب ها هم باید ظرف های کثیف از داخل سینک ظرفشویی شسته شود بهترین جا برای نگهداری میوه ها در یخچال می باشد.آشپزخانه همیشه تمیز شود این کار باعث می‌شود که لکه ها و کثیفی ها تمیز شده و دیوار خیس نشود این موجودات برای زنده ماندن به آب نیاز دارند سطل زباله پر از آشغال محیطی را برای زندگی سوسک به وجود می‌آورد. سطل پر از زباله برای مدت زیادی نباید بماند برای رفع سوسک باید از سطل  درب دار استفاده شود.

 روش دوم استفاده از طعمه برای از بین بردن سوسک

 طعمه سوسک کش  فرقی ندارد که چگونه باشد اما مهم این است که غذای مورد علاقه سوسک است و باعث از بین رفتن سوسک میشود برای نابودی سوسک بهتر است آن  را در جایی که محل رفت و آمد سوسک ها می باشد مانند زیر قرنیزها زیر سینک ظرفشویی و گوشه و کنار منزل  قرارداده شود. طعمه سوسک کش حاوی ۵ درصد فیبروم۲ درصد هیدرومتر می باشد سوسکها با خوردن این سم از بین می‌روند.کشتن سوسک با استفاده از این روش ها شاید هفته ها طول بکشد.

روش های از بین بردن سوسک

ازبین بردن سوسک فاضلاب

افراد به فکر از بین بردن سوسک ها می باشند چرا که می‌توان با روش‌های مختلفی مانند سمپاشی سوسک ها از بین می روند.سوسک ها میکروب‌های بسیاری در بال و دستگاه گوارش خود نگهداری و حمل می کنند شاخک و پرده هایی که در بدن سوسک وجود دارد منبع میکروب بوده و به همین دلیل بیماری‌های زیادی را منتقل می‌کند پس بهتر است که از ورود  آنها به سرویس بهداشتی جلوگیری شود.
فرادی که بیماری های تب زرد بیماری فلج اطفال اسهال خونی دچار شده‌اند باید بدانند که در سرویس بهداشتی خود دارای سوسک می باشند .
برای نابودی سوسک ها می توان از روش های متفاوتی استفاده کرد مانند دفع سوسک با محلول پیاز برای از بین بردن سوسک یک عدد پیاز یک عدد قاشق جوش شیرین ‌میتوان استفاده کرد که ابتدا پیاز را خرد کرده و سپس جوش‌شیرین را روی آن ریخته  بعد مواد را با هم مخلوط  کرده  و گوشه ای  در خانه  قرار داده با این کار سوسک های پنهان از خانه بیرون آمده و نابود می شوند.
ترکیب سیر پیاز فلفل‌ با این ترکیب می توان سوسک ها را فراری داد به علت بوی آزار دهنده که این مخلوط دارد سوسک ها از بین می روند و مانع برگشت آنها می‌شود.

سم سوسک فاضلاب

سم سوسک فاضلاب

سوسک ها از جمله حشراتی هستند که ۲۸۰ میلیون سال پیش کره زمین بودند و امروزه این حشره ها در سرویس‌های بهداشتی مشاهده می شود یکی از روشهایی که برای این حشرات می توان استفاده کرد این است که چاه بست سرویس بهداشتی نصب شود ولی باید دانست روش‌های دیگری برای از بین بردن سوسک سرویس بهداشتی وجود دارد  از بین بردن سوسک با استفاده از گازوئیل یکی از روش‌های بسیار مهمی که برای از بین بردن سوسک  سرویس بهداشتی استفاده می‌شود و به عنوان ابزرا لوله باز کنی هم محسوب می شود، گازوئیل گاز و موادی دارد که  سوسک را می کشد و به همین دلیل می‌توان از این ماده برای از بین بردن سوسک استفاده کرد.

 از بین بردن سوسک با سم پاشی

یکی از روش‌های که می توان سوسک  سرویس بهداشتی را از بین برد سمپاشی سوسک میباشد این یک روش مطمئنی می باشد ولی باید نکات مهمی را در نظر گرفت چرا که  سوسک ها در دیواره لوله سرویس بهداشتی هستند و کشتن آنها با  سمپاشی بهتر است.
بهترین فصل برای سمپاشی فصل فروردین واردیبهشت میباشد با گرم شدن هوا سوسکها شروع به تخمگذاری کرده و زیاد می شوند سمپاشی در مرحله اول باید انجام شود و در ماه تیر و مرداد باید مجدداً سمپاشی انجام شود تا پایان سال دیگر سوسکی باقی نماند سوسک نر و ماده بالدار هردو پس از اینکه شروع به رشد می کنند قادر به پرواز هستند این گونه سوسک ها در خارج از محیط منزل  سکوت داشته و در مناطق مرطوب و گرم زندگی می‌کنند محل هایی مانند گلدان ها با پوشش گیاهی و درختان بهترین محل  برای سکونت آنها می باشد سوسک های فاضلابی ماده پس از تخم ریزی یک محافظ کپسولی درون آنها قرار داده می شود که در حدود ۱۶ تخم در هر کپسول وجود دارد تخمها بالغ شده و مانند سوسک خارج می‌شوند اگر غذا و شرایط لازم وجود داشته باشد آنها کمتر از ۵ ماه به سرعت رشد می کنند و می توان گفت طول عمر سوسک فاضلابی حدود ۶ ماه می باشد.
می‌توان برای از بین بردن سوسک های فاضلابی از شرکت هایی که فعالیت سم پاشی را انجام میدهند مانند لوله بازکنی سعادت آباد کمک گرفت چرا که انها به بهترین شکل این کار را انجام میدهند و کلا با انجام سم پاشی نسل سوسک ها را منقرض میکنند. سوسک معمولا طی مدتی تخم گذاری دارند و بهتر است هر چند وقت یکبار از شرکت های سم پاشی کمک گرفته شود.

از بین بردن سوسک فاضلاب

از بین بردن سوسک کابینت

سوسک از حشرات بسیار کثیفی است که منتقل کننده ۱۰۰ نوع بیماری به انسان میباشد بنابراین باید فکری برای از بین بردن آنها کرد.

از بین بردن سوسک کابینت

روش های از بین بردن سوسک ها

سمپاشی

راحت ترین و مطمئن ترین راه از بین بردن سوسک کابینت سمپاشی کردن است ولی این کار باید توسط شخصی متخصص انجام شود زیرا سمپاشی غیر اصولی نه تنها این حشرات را از بین نمی برد بلکه باعث مقاوم شدن آنها به سم می شود و از بین بردن آنها را بسیار سخت می کند.

اسید بوریک

می توان با استفاده از اسید بوریک،پودر کاکائو، و آرد طعمه ای طبیعی برای سوسک ها درست کرد. این ترکیب را در شکاف ها که ورود و خروج سوسک ها از آنجا می باشد ریخته و قسمت هایی که سوسک ها بیشتر دیده می شوند شامل پشت و زیر سطل زباله، زیر یخچال ،قرنیز های آشپزخانه و …
هر هفته این طعمه را جایگزین کرده تا این حشرات نابود شوند.

بوره و شکر

درست کردن ترکیبی از بوره و شکر روشی بسیار عالی برای از بین بردن سوسک ها می باشد.این ترکیب را در جایی قرار داده  که سوسک بیشتری در آنجا دیده می شود اما در مسیر انسان و یا حیوان خانگی نباشد.

سوسک کش قوی

سوسک ریز سیاه خانگی یا به اصطلاح سوسک کابینت، و یا سوسک آلمانی نسبت به سوسک های دیگر کوچکتر هستند به همین دلیل به راحتی در درزها و شکاف های منزل مخفی می شوند این سوسک ها نسبت به سمپاشی بسیار مقاومت می‌کنند.
بهترین روش سم پاشی این سوسک ها استفاده از تله، طعمه و یا خمیر سوسک کش است تا تخم و کپسول این حشرات را از بین ببرد.
محلول شامپو میتواند یک سوسک کش قوی برای خلاص شدن از شر این حشرات باشد که افراد میتوانند ۱ دوم فنجان شامپو.۱ دوم روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و ۱ دوم روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کنند و در یک بطری اسپری قرار دهند و خوب تکان داده و در مسیر این حشرات اسپری کنند و در مدت کوتاهی متوجه نابودی آنها خواهند شد.

سم سوسک کشی بسیار قوی

ثبت سفارش انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.